Václav Ventrča ovládl klání ve Frýdku-Místku

Jeden z úspěšnějších víkendů v halové sezoně prožili třetí prosincový víkend tenisté TK Zlín. Výsledkově zaujal po zranění Václav Ventrča, který ovládl klání dorostenců ve Frýdku-Místku jak ve dvouhře, tak čtyřhře. Vítězství ve Slezsku slavila v deblu také Natka Davidová. Mezi staršími žáky se dařilo také Lukáši Novákovi.

Baby tenis

Kluci se účastnili turnaje ve Starém Městě. Na silně obsazeném turnaji skončil Andre Majc na 6. místě, Honza Prusenovský o příčku za ním. Patrik Kolář těsně nepostoupil ze skupiny, když v rozhodujícím zápase prohrál s Andrem Majcem 3:4.

Mladší žáci

Natka Davidová uhrála semifinále ve dvouhře a zvítězila ve čtyřhře na turnaji kategorie 7 ve Frýdku Místku.

Starší žáci

Solidní formu prokázal Lukáš Novák, jenž uhrál pěkný výsledek na turnaji Tilla Brno, kde postoupil do finále dvouhry přes tři třísetové vítězství a ve čtyřhře uhrál semifinále. Stejný úspěch v deblu se společně povedl Adamu Prusenovskému s Michalem Juřenou.

„Lukáš nejprve zlomil prokletí několika prohraných zápasů v supertiebreaku na minulých turnajích a oba své sobotní zápasy vybojoval právě ve zkráceném setu. V nedělním semifinále pak po výborném výkonu porazil favorizovaného domácího hráče Ondřeje Marečka a to opět v supertiebreaku. Herně ani výsledkově mu tak nevyšel až finálový zápas, kdy podlehl dalšímu breněnskému tenistovi Filipovi Smílkovi,“ zhodnotil víkendové vystoupení svého syna Vít Novák.

Dorost

Václav Ventrča po vyléčení zlomené ruky posbíral sebevědomí na turnaji na Slavii Orlová, kde zvítězil ve dvouhře i čtyřhře.