Václav Ventrča uhrál v Rožnově semifinále

V uplynulých dvou lednových víkendech naši tenisté opět sbírali ostruhy a vavříny na tuzemských i mezinárodních kolbištích.

Mladší žáci

Náš klub uspořádal turnaje ml. žáků a ml. žákyň kategorie „C“. Zatímco turnaje dívek se zúčastnila pouze Sofi Chytilová, tak turnaj chlapců využili téměř všichni naši hráči.

Do semifinále dvouhry postoupil Tonda Hanačík a Marek Rektořík a Tonda přidal druhé místo ve čtyřhře společně s prostějovským Rašticou. Pěkné výsledky uhráli rovněž Mario Majc a Tomáš Páže, kteří dokázali porazit nasazené hráče a postoupili mezi osm nejlepších.

Starší žáci

Lucka Zástěrová, Michal Juřena a Lukáš Novák se zúčastnili krajského přeborů v Jihlavě respektive ve Starém Městě. Lucka s Lukašem postoupili do druhého kola, Michal doplatil na těžký los.

Dorost

Véna Ventrča uhrál na silně obsazeném turnaji v Rožnově pod Rahodhoštěm čtvrtfinále ve dvouhře a semifinále ve čtyřhře.

Na mezinárodních kolbištích byli vidět i naši dva zástupci. Jaroslav Šmédek absolvoval v polské Warszawe turnaj kategorie ITF 5, kde postoupil mezi 16 nejlepších a do žebříčku si připsal dalších pět bodů. V pondělním vydání mu tak patří 822. místo na světě.

V mezinárodní konkurenci se neztratila ani Natalie Slezáková. V rakouském Oberpulendorfu v rámci turnaje kategorie ITF 4 v singlu a čtyřhře postoupila do 2. kola a na světovém žebříčku figuruje 1568. místě.