Ve 3. kole zlínská družstva opět slavila

Jen pochvalu si zaslouží tenisový potěr našeho klubu. „Téměř všechny týmy se radovaly z vítězství a to jak povinných, tak i těch ve vyrovnaných duelech. O to více nás to těší,“ zhodnotil uplynulý víkend šéf zlínského klubu Jan Macharáček.

Dospělí B

ZNOJMO – TK ZLÍN B 1-8

„Splnili jsme roli favorita a získali povinné body. Utkání jsme měli od začátku ve své režii a pouze na druhém postu dvouhry jsme utrpěli porážku. Tým zaslouží pochvalu,“ konstatoval kapitán a kouč Zlína Jiří Svoboda.

Sestava: Ventrča, Balajka, Slezáková, Střelcová, Honajzer, Macharáček.

Zápis utkání

Junior tour

TK Zlín – TC MJ Brno 7-2

„Brno je tradiční klub, nepříjemný a nevyzpytatelný. I přese všechno jsme utkání zvládli parádně, tak trochu i nad očekávání,“ přiznal trenér TK Zlín Jiří Svoboda. „A to i přesto, že jsme byli oslabení, soupeři chyběla jen jedna kvalitní tenistka. Rozhodující pátý bod udělala dvojice Bugaj – Macharáček, čímž jsme se uklidnili a ovládli o zbývající dva debly,“ dodal spokojeně Svoboda.

Zápis utkání

Starší žáci

Spartak Jihlava B – TK Zlín A 2-7

Družstvo starších žáků nenašlo přemožitele ani ve třetím mistrovském utkání sezony a jako jediné v soutěži zůstává dosud neporaženo. „Výborný výkon podal opět celý tým a zvítězil tentokrát přesvědčivě na půdě jihlavské rezervy. O výsledku rozhodly především skvěle zvládnuté tři třísetové bitvy, kdy důležitý pátý bod přidal po spolehlivém výkonu Adam Prusenovský. O dobré náladě v týmu svědčí i fotografie ze zápasu,“ zhodnotil spokojeně klání za zlínskou výpravu Víťa Novák.

Sestava: Juřena, Nedbálek, Zástěrová, Davidová, Novák.

Zápis utkání

Mladší žáci

Slovácko – TK Zlín 0-9

Rozkaz od trenérů zněl jasně: Vyhrát! „Nechtěli jsme být horší než tým dorostu, který koncem dubna porazil Slovácko 9:0, a to se podařilo, dokonce bez ztráty jediného setu! Všichni hráči přistoupili k zápasům velmi zodpovědně a s velkou chutí vyhrát. Velmi příjemně potěšila výhra Michala Juřeny na jedničce s favorizovaným Ondrou Sucháněm 6:3 6:1. Všichni zaslouží pochvalu,“ zhodnotil klání za zlínské barvy Tomáš Drobný.

Sestava: Juřena, Prusenovský, Davidová, Zástěrová, Juriga, Páže.

Zápis utkání

Napajedla – Zlín B 4-5

Sestava: Hanačík, Vítek, Chytilová, Machalínková, Vacula, Sedlář.

Zápis utkání

Zlín C – Bors Břeclav B 4 -2

Babytenis

Zlínský první tým vybojoval v Brně dvě velice cenná vítězství. „Všichni hráli ve vyrovnaném dvojzápase velmi dobře. Velké drama přinesl duel s favorizovaným ŽLTC, kdy k úspěchu jsme potřebovali v posledním zápase získat alespoň dva gamy a kluci nakonec vybojovali pět. Naše srdíčko rozhodlo,“ poděkoval kapitán zlínského výběru Jiří Ostravský. „Zatím jsme s rozehranou sezonou – ze čtyř zápasů máme tři výhry – spokojení. Cílem je skončit do čtvrtého místa a zahrát si extraligu,“ dodal Ostravský.

Babytenis B měl hrát s Mladcovou A, ale soupeř se neposkládal.

ŽLTC Brno – TK Zlín 3-3 (22:25)

Zápis utkání

TC MJ Tenis Líšeň – TK Zlín 2-4

Sestava: Mario Majc, Šmejkal, Páže, Ostravská.

Minitenis

Začínající minitenisté prohráli obě utkání v Brně, ale pro všechny to v podstatě bylo jedno z prvních utkání v životě na body.

TK Zlín – D&M Tennis Academy, z.s. 0:8

Zápis utkání

TK Zlín – TJ Sokol Uherský Brod 1:7

Zápis utkání