Ve Frýdlantu slavil Dušan Machala

Zlínský tenista Dušan Machala zvítězil v kategorii Open ve druhém letošním celostátním turnaji tenisových padesátníků zařazeném do české série Senior´s Tour 2019.

Machala ve Frýdlantských zimních smečích ve finálové skupině postupně porazil Slováka Antona Oškrobaného z Považské Bystrice 6:1, Jaromíra Vičana (Zašová) 6:2, Miloše Michela z Bytče 6:3 a Miroslava Petruželu (Daskabát u Olomouce) 6:2. ,,Rychlý povrch v hale ve Frýdlantu nad Ostravicí mi sedí,“ těšil se na turnaj Dušan Machala.

Ten taraflexu dokázal využít a na severu Moravy neměl problém s žádným soupeřem. ,,Na Oškrabaného platil liftovaný servis. S Vičanem jsem zatím ještě nikdy neprohrál a tuto tradici jsem neporušil ani ve Frýdlantu nad Ostravicí. Michel měl ze mě od začátku střetnutí respekt. V duelu s tenistou z Bytče jsem diktoval tempo výměn a většinu bodů získal přes Slovákův bekhend. S Petruželou jsem prohrával 0:2. Z tohoto stavu jsem změnil taktiku a utkání jsem obrátil ve svůj prospěch. Konec zápasu už můj soupeř z Olomoucka nezvládl psychicky,“ hodnotil svoje vystoupení v letošních Frýdlantských zimních smečích 54letý tenisový matador ze Zlína Machala.