Ventrča vypadl až ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem

Náš zlínský tenisový klub s pověření ČTS zorganizoval  v polovině června dorostenecký turnaj třídy A, který patří mezi nejvýznamnější akce v rámci Českého tenisové svazu. V sezoně 2019 jich bylo realizováno jen 5 v celé ČR.

V pondělní kvalifikaci startovalo 24 hráčů, v hlavní soutěži od úterka pak 48 hráčů z celé republiky. Vítězem se stal Mirgiiaz Mirdzhaliev z TCG Karlovy Vary, který ve finále přehrál 6:4 6:2 Matyáše Černého z klubu Severočeská tenisová. Ve čtyřhře zvítězil pár Truhlář, Novák ( ČLTK Praha, Prostějov ) nad Hájek, Schneider ( SK Hamr, ČLTK Praha ) 6:4 6:1.

„Z hráčů TK Zlín se nejdále probojoval Václav Ventrča, který podlehl ve čtvrtfinále pozdějšímu vítězi,“ konstatoval předseda TK Zlín Jan Macharáček. „Hráči Agrofertu Prostějov, připravující se v našem klubu, Šmédak a Hrazdil, skončili ve čtvrtfinále, resp. v osmifinále. Kvalifikaci si vyzkoušeli Lukáš Novák a Michal Juřena,“ dodal Macharáček.

Turnaj proběhl za podpory Zlínského kraje a statutárního města Zlína.

Na snímku účastník turnaje Jakub Menšík, hráč Agrofertu Prostějov, v letošním roce hostující v našem klubu.