Vršava Cup ovládl Vičan

Nečekaného hrdinu měl mezinárodní tenisový turnaj padesátníků Vršava Cup 2020 ve Zlíně. Na zlínské antuce jednoznačně dominoval Jaromír Vičan. Reprezentant Zašové si ve druhém podniku Senior’s Tour, 2020, jehož se zúčastnilo 19 tenistů, v základné skupině poradil s Josefem Táborským z Vyškova a Luboslavem Turzou (Ilava). V pavouku pak ve čtvrtfinále překonal Brňana Petra Handlíře, semifinále udolal Josefa Hnaníčka (Štítná nad Vláří) a ve finále zdolal nasazenou turnajovou jedničku domácího Dušana Machalu.

,,S Handlířem, kterému se nedařil servis, jsem byl v delších výměnách lepším hráčem. S Hnaníčkem jsem prohrával už 0:5. V dalším průběhu zápasu se mi podařilo vyrovnat na 5:5. Poté šel Hnaníček do vedení na 6:5. Nakonec o osudu semifinálového duelu rozhod tiebreak. V něm jsem ale odvracel mečbol,“ prozradil Jaromír Vičan.

Tenistovi ze Zašové se dařilo také ve finále. ,,V souboji o první místo jsem na tom byl fyzicky líp, než Machala. V utkání jsem dobíhal Dušanovy kraťasy a ve výměnách jsem udělal míň nevynucených chyb, než můj zlínský soupeř. Dařily se mi také prohozy,“ potěšil skalp favorita i turnajový triumf v krajském městě Vičana.

Ve Zlíně uspořádali také Soutěž velké útěchy (o 9. místo). V ní ve finále Slovák Miloš Michel z Bytče porazil Jana Nahodila z Valašských Klobouk 6:3.

Ve finále Soutěže malé útěchy (o 13. místo) Rostislav Gažák (Kunčičky u Bašky) pokořil Luboslava Turzu (Ilava) 6:3.

VÝSLEDKY HLAVNÍ SOUTĚŽE VRŠAVA CUP VE ZLÍNĚ 2020:

Čtvrtfinále: Dušan Machala (Zlín) – Josef Táborský (Vyškov) 6:1, Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Michal Friedrich (Otrokovice) 6:2, Jaromír Vičan (Zašová) – Petr Handlíř (Brno) 6:3, Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) 7:6.

Semifinále: Machala – Petružela 6:4, Vičan – Hnaníček 7:6.

Finále: Jaromír Vičan – Dušan Machala 6:2.