Vršava hostila silně obsazený turnaj mladších žáků

Nakonec až na tři dny se protáhl kvalitně obsazený turnaj mladších žáků kategorie B, který od 2. do 4. března hostily čtyři antukové dvorce v přetlakové hale zlínského tenisového areálu na Vršavě. Z našich hráčů do singlové části nastoupili Adam Bulejka, Jirka Lešingr, Filip Svozílek a Noel Šimonič. Filipovi, který mezi mladšími žáky teprve sbírá zkušenosti se navzdory bojovnému výkonu příliš nevedlo, vypadl již ve druhém kole. Do osmifinále prošli jeho zkušenější spoluhráči, a to: Adam Bulejka v napínavém zápase vyhrál v tiebreaku nad osmým nasazeným hráčem Janem Kolářem (ŽLTC Brno), Jirka Lešingr po vítězství nad pátým nasazeným Richardem Mrázkem (TK Sparta Praha) a po vítězství nad Petrem Loudou (ŽLTC Brno) Noel Šimonič. Do čtvrtfinále prošel ze zlínských hráčů již jen Jirka Lešingr po vítězství nad Davidem Chylíkem (TC Brno). Adam Bulejka prohrál s Oliverem Šimkem (TC Brno) a Noel Šimonič nestačil na finalistu turnaje Jakuba Šudu (TK Prostějov). V boji o semifinále vedl Jirka Lešingr 6:1 a poté čtvrtý nasazený Patrick Cecava z TK Tennispoint Frýdek-Místek, utkání skrečoval pro nevolnost. V pondělním semifinálovém duelu se Jirka postavil pozdějšímu vítězi turnaje, turnajové trojce, Davidu Motalovi z TK Agrofert Prostějov a podlehl mu po statečném výkonu 7:6, 6:2. Mohl tak oslavit třetí místo, což na takto silně obsazeném turnaji (13. kategorie) je jeho úspěchem. David Motal poté ve finále přehrál oddílového spoluhráče Jakuba Šudu poměrem 6:1, 6:4. Výrazně lépe se našim hráčům nevedlo ani v deblech, když Adam Bulejka skončil v osmifinále a Jirka Lešingr a Noel Šimonič se svými spoluhráči nepřešli brány čtvrtfinále. Hráčům přejeme hodně úspěchů v jejich dalších zápasech.