Výmola padl až ve finále, Juřena slavil prvenství

Zajímavých výsledků dosáhli v uplynulých týdnech naši mladí tenisová zástupci. Nejlépe si vedl Michal Juřena, který nenašel přemožitele ve Valašském Meziříčí. Výborného výsledku dosáhl v Brně Michal Výmola, který nestačil na soupeře až ve finále.

Krajské přebory mladšího žactva

Vynikající výsledek se podařil našim klukům na krajském přeboru mladšího žactva na TC Brno.

Michal Výmola porazil v druhém kole prvního nasazeného Václava Barinu 6:1, 6:1 a nadechl se k velké jízdě. Ve čtvrtfinále zdolal po vyrovnaném utkání Jirku Ostravského 7:5, 6:3. V semifinále pak bojoval s Pepou Orlitou 7:5, 3:6, 6:0. Ve finále už Michalovi chyběly síly a podlehl brněnskému Pařízkovi 3:6, 0:6.

Pepa Orlita prošel až do semifinále bez ztráty setu a získal cenné vítězství nad Rafaelem Kocem 7:5, 6:1 a odváží si zaslouženou bronzovou medaili.

Gratulace všem klukům i trenéru Petru Cimrovi.

Děvčata se utkala v Břeclavi , kde byla největší favoritkou na vítězství Kája Šmídová. Kája ve čtvrtfinále smolně prohrála ze tří mečbolů 6:4, 6:7, 3:6 s Veronikou Navrátilovou, která později celý turnaj hladce vyhrála. Společně s Dřevojanovou získaly bronzovou medaili v deblu.

Dorost

Michal Juřena vybojoval vítězství na turnaji kategorie C ve Valašském Meziříčí. Turnajem prošel hladce a ve finále zdolal Knesla 6:2, 7:5. S Adamem Prusenovským pak společně prošli hladce turnajem ve čtyřhře a získali také titul.

Lukáš Novák bojoval na dorostu ve Starém Městě. V singlu ve čtvrtfinále prohrál s Rašticou. Debl pak společně s Prokešem vyhráli.