Začaly soutěže družstev. Zlín vyhrával

S restartem nové sezony se rozjíždí také týmové soutěže. Zatímco prvoligový výběr čekají duely až na podzim, druholigová rezerva rozjela soutěž již o víkendu výhrou nad TC Brno C.

Dospělí

2. liga

TK Zlín B – TC Brno C 7:2

V kompletní sestavě nemělo být vítězství problém. Nakonec se nejvíce zapotili Barča Miklová, které udolala Ševčíkovou 7:6 ve třetím setu a Tomáš Hrabec udolal Bartoňka 7:5 ve třetím setu. Po dvouhrách byl stav 5:1 a čtyřhry už byli pouze formalitou. Sestava Zlína: Holiš, Bugaj, Hrabec, Šmedek, Miklová, Horáková, Ventrča.

III. třída

TK Zlín C –TC Holešov 6:3

Dorost

Moneta o pohár prezidenta ČTS

TK Zlín A – SK Tenis Tišnov 4:5

Výrazně omlazené družstvo podalo bojovný výkon. V singlu bodoval Honza Hrazdil, který přetlačil Kryštofa Vítka 6:3 6:4, Michal Juřena otočil zápas s Goldmanem a vydřel vítězství 6:4 ve třetím setu. Lucka Zástěrová soustředěným výkonem získala cenné vítězství nad Řezničkovou 6:3 6:4. V deblu už bodoval pouze Maxim Mrva s Michalem Juřenou.

II. třída

TK Zlín B – ŽLTC Brno D 4:5

Starší žactvo

TK Zlín A –Jiskra Otrokovice 8:1

V nejsilnější možné sestavě včetně slovenské posily Tomáše Talajky naši přehrali lehce Jiskru Otrokovice. V souboji slovenských jedniček Talajky s Alexem Kostalanym rozhodoval až tie break třetí sady. Cenné vítězství si připsala Natka Davidová s Terezii Prici 6:2 6:2. Další body přidali Mario Majc, Tonda Hanačík a Paštiková. Čtyřhry už byly jasnou záležitosti našich borců.

II. třída

TK Zlín B – TK Fatra Napajedla 8:1

III.třída

TK Zlín C – TK Vnorovy 9:0

Mladší žactvo

TK Zlín A –TK Znojmo 8:1

Zlínské Áčko letos opět aspiruje na postup na MČR družstev. Svoji cestu zahájili hladkou výhrou nad Znojmem. Cennou výhru si připsal Mario Majc , který zdolal Wirglera 6:2 6:2. Andre Majc , Áďa Ostravská i hostující Soňa Depešová rozdali celkem 6 kanárů. Nejvyrovnanější zápas dne byla závěrečná čtyřhra Majc, Rakouš- Wirgler, Řezanina 4:6 7:5 7:5.

I. třída

TK Zlín B – SK Tenis Tišnov 6:3

II. třída

TK Zlín C – TJ Jiskra Otrokovice 7:2

Babytenisté se střídavými úspěchy

Během minulých dvou víkendů zahájili sezonu i naši babytenisté. „První družstvo ve složení Hujíková, Marušáková K. , Burdová, Váňová a Lešingr zahájilo sezonu třemi porážkami proti nejsilnějším soupeřům ve skupině, kterými byla družstva Agrofertu Prostějov a TC Brno „A“ i „B“. Poté se již mohly naše naděje těšit z vítězství nad Sokolem Uherský Brod,“ konstatoval trenér Petr Cimra.

Náš B tým ve složení Váňová, Švecová, Novotný, Lorenc, Ostravská T. a Žalůdková prohrál s favorizovanou Bystřicí pod Hostýnem, ovšem potom již porazil Orel Uh. Brod, Sokol Vizovice a Vnorovy.