Zimní debly vyhráli Kučírka s Handlířem

Dvojice Josef Kučírka, Petr Handlíř (Valašské Meziříčí, Brno) vyhrála 2. ročník mezinárodního tenisového turnaje ve čtyřhře Zimní debly, který hostila naše přetlaková hala na Vršavě. Ten byl třetím podnikem českého amatérského okruhu Senior´s Tour 2019 pro hráče nad padesát let.

Vítězové v halovém antukovém turnaji ve Zlíně porazili v semifinále zlínský pár Dušan Machala, Dalibor Novák 6:3, ve finále zdolali slovenské duo Miloš Michel, Anton Oškrobaný (Bytča, Považská Bystrica) 7:5. Ve druhém semifinále Michel s Oškrobaným udolali Petra Vrbu s Miroslavem Petruželou (Lipník nad Bečvou, Daskabát u Olomouce) 7:5. Třetí místo vybojovali Vrba s Petruželou, kteří v souboji o bronzovou příčku překonali Machalu s Novákem 6:3.

,,Pohledný, dramatický a zajímavý finálový souboj byl od začátku do konce vyrovnaný. O výhře valašskomeziříčsko-brněnské dvojice rozhodl výkon Petra Handlíře. Slovákům dělal problémy jeho servis a hra na síti. Kučírka svého spoluhráče dobře doplňoval. Ovšem v zápase měl také několik hluchých míst,“ prozradil ředitel turnaje Jan Nahodil.

,,Michel s Oškrobaným rovněž předváděli kvalitní tenis. Michel dokázal ve Zlíně prodat velké deblové zkušenosti. Oškrobaného zdobilo kvalitní podání a dobrá hra od základní čáry,“ chválil také poražené finalisty Nahodil.