Zimní Grand Prix Zlína ovládl Handlíř. Překvapením byly výkony Milana Rolince

Brňan Petr Handlíř zvítězil v 2. ročníku tenisového turnaje amatérů nad 50 let Zimní Grand Prix Zlína 2019, který v minulých dnech hostila naše přetlaková hala s antukovými kurty. Handlíř zdolal v semifinále Petra Vrbu z Lipníku nad Bečvou a ve finále Milana Rolince z Opatovic. Ve druhém semifinále Rolinc porazil Antona Oškrobaného z Považské Bystrice.

Čest regionálních tenistů na antukových kurtech na Vršavě zachraňoval valašskokloboucký Jan Nahodil. Ten v konkurenci 17 hráčů vybojoval postup do čtvrtfinále. V souboji o postup do semifinále Nahodila vyřadil Milan Rolinc. Petr Zapletal ze Lhotky u Zlína skončil v osmifinále na raketě stejného hráče opatovického Rolince.

,,Na zlínské antuce se odehrála spousta kvalitních a zajímavých zápasů. Překvapil hlavě Milan Rolinc, který ve vyřazovacích duelech porazil tři žebříčkově výše postavené tenisty. Matador z Opatovic ničil svoje soupeře nepříjemnou hrou od základní čáry, dařily se mu prohozy a vynikal také skvělým pohybem,“ informoval nejúspěšnější hráč ze Zlínského kraje v turnaji Jan Nahodil.

,,Vítězem se ale nakonec stal největší favorit Petr Handlíř. Brňan se opíral o výborný servis a bezchybnou hru na síti,“ prozradil dále Nahodil.

Ten byl se svými výkony spokojený. ,,Po dlouhé době se mi podařilo porazit Remiáše. Ve čtvrtfinálové partii s Rolincem už mi ale chyběly síly,“ uznal tenisový veterán z Valašských Klobouk Jan Nahodil.

Výsledky turnaje Zimní Grand Prix Zlína 2019: Čtvrtfinále: Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) – Pavel Saturka (Jihlava) 6:3, Milan Rolinc (Opatovice) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky) 6:3, Petr Handlíř (Brno) – Pavel Remiáš (Ostrava) skreč., Petr Vrba (Lipník nad Bečvou) – Miloš Michel (Bytča) 6:4. Semifinále: Rolinc – Oškrobaný 6:3, Handlíř – Vrba 7:6. Finále: Handlíř – Rolinc 6:3.