Životní výsledek Michala Juřeny mezi dospělými, zářil také Orlita

Svůj životní výsledek mezi dospělými uhrál na antuce ve Starém Městě náš tenista Michal Juřena, když na béčkovém turnaji se probojoval až do semifinále. Skvělého výsledku na lednových kláních v hale dosáhla i Adéla Ostravská, která přivezla dvě medaile s přeboru starších žaček v Třebíči. Úspěch zlínských barev podtrhli na domácím turnaji naši tenisté, kteří klání na Vršavě zcela ovládli. Zářil Pepa Orlita, jenž vybojoval dvě prvenství.

Krajské přebory staršího žactva

Ostravská Adéla

Áďa přivezla dvě medaile s přeboru starších žaček v Třebíči. V singlu ve čtvrtfinále po bojovném výkonu zdolala Skořepovou 4:6, 6:1, 6:4. V semifinále pak podlehla nejvýše nasazené Boudové 3:6, 3:6. V deblu společně s prostějovskou Levinsky podlehly v semifinále pozdějším vítězkám Dvořáčkové a Boudové 2:6, 2:6.

Majc Mario

Mario se hladce probojoval mezi osm nejlepších, když cestou do čtvrtfinále ztratil pouze jeden game. Ve čtvrtfinále mu vystavil stopku první nasazený Lebiš 3:6, 2:6. Ve čtyřhře pak společně se Svobodou získali třetí místo, když podlehli Zeraiovi se Žiškou 3:6, 3:6.

Pochvalu za reprezentaci klubu na přeboru rovněž zaslouží Honza Prusenovský, Kuba Krajča, Andre Majc a Michal Výmola.

Mladší žáci

Na céčkovém domácím turnaji na Vršavě naši borci ovládli kompletně celý turnaj. V semifinále zdola Pepa Orlita Michala Výmolu 2:6, 6:4, 10:5 a Jirka Ostravský porazil Bartoviče 7:5, 2:6, 10:8. Ve finále pak Pepa Orlita zdolal Jirku Ostravského 6:3, 6:4. Finále debla pak vyznělo pro Bartoviče s Ostravským 7:6, 6:4.

Pepa Orlita pokračoval ve výborných výkonech a ve finále turnaje ve Zlíně-Mladcové znovu zdolal Jirku Ostravského 6:4, 6:1 a získal druhý titul v řadě. Ostravský s Orlitou pak hladce ovládli i čtyřhru.

Dospělí

Michal Juřena z céčkových turnajů dorostu přeskočil rovnou na béčko dospělých a uhrál svůj životní výsledek mezi dospělými. Na antuce ve Starém Městě ve druhém kole zdolal zkušeného Staňu Nebojsu 6:4, 6:2, mezi osmi Kozumplíka 6:4, 6:3 a až v semifinále ho zastavil Paleček.