Zlínská Agáta Hujíková se podílela na úspěchu jihomoravského výběru


Zlínskou stopu mělo nedávné tradiční utkání mezi Jihomoravským tenisovým svazem a Západoslovenským tenisovým svazem v kategorii mladšího žactva.

V tenisové hale v Břeclavi se podílela na úspěchu moravských barev také zlínský tenisová naděje Agáta Hujíková.„Uhrála si své, ovládla i svou dvouhru,“ chválil Agátu předseda zlínského TK a také Jihomoravského tenisového svazu Jan Macharáček.

Klání se zúčastnily čtyřčlenné výběry chlapců a děvčat, kdy každý hráč odehrál dva duely – jeden singlový a jeden deblový. Zatímco kluci ovládli všechny zápasy (6:0), holky se na zápasy rozešli smírně (3:3). „Nakonec rozhodl součet setů, který hovořil v náš prospěch,“ upřesnil Macharáček, jehož těší, že obnovená tradice získala na prestiži a zájmu.

„Kdysi tyto kraje měřily síly nejen v kategorii mladších žáků, ale i těch starších a i dorostu. Poté tato tradice na nějaký čas zanikla, aby s mým příchodem na krajský svaz se opět obnovila alespoň v této nejmladší kategorii. A i nyní si setkání a zápasy všichni užili. A protože se pořadatelství střídá, už se těšíme za rok na slovenskou pohostinnost,“ dodal s úsměvem Jan Macharáček.

Složení vývěru Jihomoravského kraje – chlapci: Václav Barina, Gustav Vurm, Jakub Šuda a Vít Jastrábek. Děvčata: Nina Schmidová, Nathalie Charlize Miškovský, Agáta Hujíková, Zuzana Langášová.