Zlínská družstva opět hlavně vyhrávala

Na vítězné vlně se vezou zlínské tenisové týmy v soutěži družstev. Na výhry dosáhli jak rezerva dospělých, tak dorostenci a starší a mladší žáci.

Dospělí

TK Slovácko B – TK Zlín B 3 – 6

V souboji rezerv zlínský tým s přehledem přehrál rezervní tým Slovácka. Vítězný bod zajistil ve třísetové bitvě Honza Duben, který byl úspěšný i ve čtyřhře po boku Jana Macharáčka. Další body jistili pro zlínský tým Martin Bugaj a Petra Horáková.

Sestava Zlína: Bugaj, Ventrča, Duben, Macharáček, Horáková, Slezáková

Na snímku: Honza Duben s Vaškem Ventrčou st. a vítězný debl Duben, Macharáček

Statistika zápasu

Honza Duben s Vaškem Ventrčou st. vítězný debl Duben, Macharáček

Dorost

Junior Tour

Zlínský tým udělal velmi důležitý krok k postupu na Mistrovství republiky, když v obrovsky důležitém utkání dokázali zlínští junioři zvítězit po skvělé bitvě na půdě jednoho z favoritů soutěže 5:4. „Za rozhodnutého stavu 5:2 se mužské čtyřhry pouze dohrávaly. Naše vítězství jistila plným bodovým ziskem s přehledem hrající děvčata Tereza Pluhařová a Petra Horáková. Veledůležitý bod v souboji jedniček přinesl ve třísetové bitvě Martin Bugaj a celkové vítězství přiblížil v souboji čtverek hladkým vítězstvím Václav Ventrča. Je třeba poděkovat celému týmu za velkou obětavost a bojovnost,“ vzkázal trenér týmu a kapitán týmu Jiří Svoboda.

TC Brno – TK Zlín 4 – 5

Sestava Zlína: Bugaj, Grman, Steinhauser, Ventrča, Pluhařová, Horáková.

Statistika zápasu

Starší žáci

V sobotu proti Drnovicím (dříve Vyškov) byla role Zlína snazší, protože hosté přijeli pouze s jednou holkou, tudíž již na začátku vedli domácí 2:0. „Vítězství proti ambicióznímu týmu potěšilo. Drnovičtí totiž měly chlapce na hotování z Prostějova. Výborný výkon podali Juřena a Nedbálek, kteří mile překvapili výhrou v singlu,“ potěšilo kapitána Zlína Michala Juřenu st. „Zjistili jsme, že máme na to, abychom soutěž ovládli. Cítím, že tým chce zabojovat o postup do nejvyšší soutěže v kraji, což potvrdili v pondělní dohrávce výhrou nad Startem Brno,“ potěšilo kapitána.

2. kolo: TK Zlín – Drnovice 7 – 2

Statistika zápasu

Dohrávka 1. kola: Start Brno – TK Zlín 3 – 6

Statistika zápasu

Víta Novák, Michal Juřena a Tomáš Prusenovsky

Mladší žáci

První tým mladšího žactva bojoval v nejvyšší soutěži na půdě mnohonásobného mistra republiky Agrofertu Prostějov. Sice prohrál 0:9, ale Zástěrová, Prusenovský a chlapecký debl mocně vzdoroval a padl až ve třech setech. „Rozhodně jsme potrápili jasného favorita,“ konstatoval předseda klubu Jan Machráček.

2. kolo: Agrofert Prostějov – TK Zlín A 9 – 0

Statistika zápasu

2. kolo: TK Zlín B – Blansko 6 – 3

Statistika zápasu

Mladší žáci C zvítězili v Napajedlech 4:2. Většina tenistů týmu hrála svůj první „ostrý“ zápas.

Napajedla – TK Zlín C 2 – 4

Sestava Zlína: Machalínková, Čechmánek, Čechmánková, Němcová N.

Další program

První kolo soutěží rozehrají baby a minitenisté. Tento víkend mají pauzu týmy dorostu a žactva, protože budou probíhat oblastní přebory.

Jeden z nich bude hostit i náš areál na Vršavě, kde změří síly dorostenci. „Zatím evidujeme 110 přihlášených. Prakticky se jedná o boj o postup na Pardubickou juniorku, přičemž prvním nasazeným bude náš Martin Bugaj (na snímku),“ upřesnil Jan Macharáček.