Zlínský mladý tým dřel, ale sestoupil z I. ligy. Chceme zpět, potvrdil kapitán

Bojovali, dřeli, i přesto jedno vítězství na záchranu nestačilo. Potřetí v novodobé historii zlínský tenis opouští minimálně na rok druhou nejvyšší tuzemskou soutěž družstev.

„Cílem samozřejmě bylo udržet se v I. lize, proto neskrýváme zklamání a sestup samozřejmě bereme jako neúspěch,“ klopil oči nehrající kapitán a trenér zlínského týmu Jiří Svoboda.

Zlín přitom svou skupinu C hranou na svých antukových kurtech nerozehrál špatně. Po čekávané porážce s favorizovanou Orlovou (3:6) a skalpu nováčka z Třebíče (8:1) dramatický zápas o druhou příčku s Moravskou Třebovou nezvládl (3:6). V následném přímém souboji o udržení pak Zlín padl s Hradcem Králové (2:5).

„Hlavní příčinu neúspěchu spatřuji v tom, že nám na poslední chvíli, přesněji tři dny před startem, vypadla mužská jednička Rakušan Hampel, který si poranil záda na posledním turnaji. Rovněž jsme počítali v základní sestavě s Jardou Šmédkem, jenž měl poraněnou ruku a aby toho nebylo málo, tak do posledního rozhodujícího zápasu proti Hradci Králové nemohla nastoupit kvůli zranění ani do té doby výborně hrající Kristýna Tomajková,“ vyjmenoval kapitán.

„Na druhou stranu vzhledem k těmto absencím musím náš tým pochválit, neboť jsme dokázali vysoko porazit Třebíč a v dalším zápase o druhé místo ve skupině jsme sehráli naprosto vyrovnanou bitvu s Mor. Třebovou. Po dvouhrách byl stav nerozhodný 3:3 a děvčata měla ve čtyřhře vyhraný set a mladí kluci prohráli čtyřhru až v super – tiebreaku. Přát nám více štěstí, mohli jsme slavit s tak mladým týmem obrovský úspěch,“ zdůraznil Svoboda.

Dalším pozitivem je vystoupení mladých odchovanců. „Naši junioři Honza Hrazdil a Michal Juřena se prezentovali skvělými výkony a ukázali, že pokud se tým vhodně doplní, můžeme v příštím roce ihned myslet na postup zpět do první ligy,“ je optimistou zlínský trenér, jenž si ale uvědomuje složitost cesty. „Postupuje pouze vítěz, což znamená vyhrát na jaře sedm zápasů. A k tomu je v této dlouhodobé soutěži mít k dispozici kvalitní hráče. Naopak výhodou druhé ligu může být to, že bude moct hrát ještě více našich odchovanců,“ dodal odhodlaně Jiří Svoboda.