Zlínský tým byl tři míče od prvenství

Domácí prostředí našim prvoligovým tenistům svědčilo. Výběr nehrajícího kapitána Jiřího Svobody sahal v soutěži družstev po vítězství ve čtyřčlenné skupině D. „Cíl jsme splnili, letošní ročník I. ligy považujeme opět za velmi úspěšný. Skončili jsme na druhém místě ve skupině a vyhnuli jsme se tak bojům o záchranu stejně jako v minulém roce,“ raduje se kapitán. „Letos jsme dokonce byli tři míče od vítězství v celé skupině, kdy jsme prohráli v rozhodujícím zápase s TC Brno 4:5,“ zalitoval Svoboda.

První hrací den jsme zvítězili nad houževnatým soupeřem z Valašského Meziříčí 6:3, kdy postupně bodovali za náš tým Pichler, Semjan, Hodor, Jirka Novák a ve čtyřhrách přidali další body Pichler, Semjan a König, Horáková.

Druhý hrací den se střetli vítězové prvních utkání TK Zlín – TC Brno a po dramatické koncovce jsme těsně prohráli 4:5. Po dvouhrách byl stav 3:3, za domácí tým byli úspěšní Pichler, Hodor, Novák a ve čtyřhře čtvrtý bod přidala dvojice Novák, Semjan. O vítězi rozhodla dámská čtyřhra, kde naše děvčata po boji prohrála v závěrečném supertiebreaku.

Třetí hrací den jsme jasně s vítězili s týmem Oaza Praha již po dvouhrách 6-0 a čtyřhry se za rozhodnutého stavu nehráli. Postupně bodovali Pichler, Semjan, Hodor, Hrabec, König a Miklová.

„Chtěl bych celému týmu poděkovat, jak se prezentoval po dlouhých letech na domácích dvorcích. Letos nás zdobila nejen herní kvalita, ale i soudržnost a bojovnost. Byl jsem potěšen, že tým si šel od prvního dne za svým cílem skončit do druhého místa ve skupině a to se nám podařilo,“ dodal kapitán Jiří Svoboda.