Zlínský tým opět posílí Jiří Novák

Sice bez myšlenek na postup, ovšem s jasným cílem sbírat cenné zkušenosti, ale i dílčí vítězství odjede v neděli odpoledne do Příbrami zlínský seniorský tým. Od 10. do 13. září se zde totiž odehraje prvoligová soutěž družstev skupiny B, kde se náš výběr vedený nehrajícím kapitánem Jiřím Svobodou postupně utkání s Realsportem Nymburk, Slavií Plzeň a Modřany Praha.

„Jsme moc rádi, že se nám opět podařilo tým posíti pro úterní a středeční zápas o našeho nejúspěšnějšího odchovance a českou tenisovou legendu Jiřího Nováka,“ neskrývá radost kapitán TK Zlín, jemuž se společně s vedením klubu podařilo kádr ještě posílit o další tři kvalitní zahraniční tenisty: Slováky Samuela Hodora (ATP 1900) a Marka Semjana (1099, hrát bude ve středu případně čtvrtek) a Rakušanku Pia Konig (650 WTA). „Jinak kostru týmu budou tvořit naši mladí hráči, kteří hráli úspěšně na jaře za béčko – Martin Bugaj, Evžen Holiš, Tereza Pluhařová, Petra Horáková, dále je budou ještě doplňovat Tomáš Hrabec a Barbora Miklová,“ upřesnil trenér Svoboda.

Aby se tým co nejvíce semknul a kvalitně potrénoval, proběhne v sobotu 8. září v Uherském Hradišti soustředění . „Do dějiště soutěže družstev v Příbrami odcestujeme v neděli odpoledne, kde bude ještě předzápasový trénink. A v pondělí nás již čeká křest ohněm. Prvoligovou soutěž totiž rozehrajeme s favoritem skupiny Realsportem Nymburk,“ divá se do rozpisu nehrající kapitán.

A jaký má zlínské družstvo cíl? „Tím nejzásadnějším je udržení v soutěži. Ideálním scénářem je skončit nejhůře druzí ve skupině, čímž bychom se vyhnuli čtvrtečnímu boji o záchranu. Odjíždíme bojovat, držte nám palce,“ vzkázal fanouškům Jiří Svoboda.