Zlínský tým zachránil I. ligu. I díky Jiřímu Novákovi

Mise splněna. Až poslední utkání a vítězství nad SC Ostrava zajistilo a TK Zlín záchranu v I. lize smíšených družstev. „Jsme strašně rádi, že se nám podařilo kvalitní druhou nejvyšší soutěž udržet i pro příští sezonu. Současně ale víme, že budeme muset řešit, co dál. Abychom neměli problémy se záchranou, bude potřeba současný výběr posílit,“ konstatoval nehrající kapitán a trenér Jiří Svoboda.

Ten před odjezdem do Mostu, kde se hrála skupina D, přitom počítal s posilou v podobě Patrika Nema, aktuálně cca 650. hráče ATP. „Bohužel ten musel na poslední chvíli plnit u slovenského daviscupového týmu roli sparingpartnera,“ vysvětlil kapitán.

Třebaže jeho svěřenci ve všech třech duelech bojovali a předváděli výborné výkony, na soupeře v součtu výsledků nestačili a prohráli. „Naše skupina byla velmi silná, což potvrdily následné boje napříč skupinám. Ale i náš rozhodující souboj o udržení s Ostravou byl vyrovnaný,“ přiznal Svoboda.

O velmi důležitý a nakonec rozdílový bod se postaral zlínský odchovanec a bývalý pátý hráč světa Jiří Novák. „Nakonec ve třech setech, v tom rozhodujícím 6:4 porazil nejlepšího hráče soupeře Martina

Schulhausera. Byla to velká bitva,“ pousmál se kapitán. „Velkou pochvalu ale zaslouží děvčata, která udělal tři body,“ dodal spokojeně Jiří Svoboda.

Sestava TK Zlín pro I. ligu: Petr Hájek, Tomáš Hrabec, Jakub Novák, Jiří Novák, Martin Bugaj, Sandra Jamrichová, Barbora Miklová.