Zlínským žákům los nepřál, MČR na Vršavě ovládla Sparta

Vítězi Mistrovství České republiky mladších žáků, které v polovině července ve Zlíně uspořádal Jihomoravský tenisový svaz, se stali tenisté TK Sparta Praha, kteří ve finále porazili TK Agrofert Prostějov 5:1. Bronz si z antukových kurtů na Vršavě odvezli mladí talenti I. ČLTK Praha. Prestižního finálového klání se zúčastnil také domácí výběr, pro který byla již kvalifikace mezi dvanáctku nejlepších obrovský úspěch.

Ani porážka se silným výběrem TK Neridé (2:7) neubrala talentovanému zlínskému potěru na náladě a elánu. „Los nám bohužel přisoudil nejsilnějšího možného protivníka,“ posteskl si zlínský trenér Filip Svozílek. On, kapitán Tomáš Drobný ani hráči se ale soupeře nezalekli a bojovali ze všech sil. „Naše slovenská posila Chovanec nestačil v souboji jedniček na Poláka Lechna. Ve velmi kvalitním duelu na vedlejším dvorci se postaral o největší překvapení Michal Juřena, když porazil Neumana, jenž patří mezi širší republikovou špičku,“ upozornil Svozílek.

„Ostatní singlisté se rvali srdnatě, ale na další bod z dvouher to pro náš tým to už nestačilo. Adam Prusenovský se snažil dobrým výkonem ve druhém setu zdramatizovat utkání a Ondra Páže bojoval, jak je jeho zvykem, o každý míč. Děvčata Davidová a Zástěrová svojí hrou určitě ukázaly, že se s českou špičkou mohou časem měřit. Při závěrečných čtyřhrách ještě přidali druhý zlínský bod Páže s Juřenou, přičemž Zástěrová s Davidovou byly velmi blízko k získání třetího, ale o pár míčů podlehly svým pražským soupeřkám,“ zhodnotil finálové klání zlínský kouč.

Spokojen s výkonem byl také šéf klubu. „Pro všechny to byla skvělá zkušenost změřit síly s republikovou špičkou. Tenhle tým příkladně držel celou sezonu spolu, jak hráči, tak rodiče, za což jim patří velký dík,“ vzkázal předseda TK Zlín Jan Macharáček.

TK Zlín – TK Neridé 2:7