Zlínští dorostenci bez ztráty kytičky

Již čtyři kola mají odehrány soutěže družstev mládeže. V uplynulých dvou týdnech a kolech se naši tenisté opět radovali především z vítězství. O nadcházejícím víkendu jsou na programu oblastní přebory staršího žactva a dospělých, své soutěže hrají pouze kategorie baby a minitenistů. Do konce června pak budou odehrány zbývající tři kola jednotlivých soutěží.

DOSPĚLÍ B

Ve 3 . kole TK Zlín zvítězili v Brně – Bosonohách 9:0. „Náš tým byl favoritem, jeli jsme si pro výhru, kterou jsme vzhledem k naší silné sestavě očekávali a s celkovým výsledným vysokým vítězstvím jsme byli spokojeni. Těžší utkání sehrál v souboji jedniček pouze Martin Bugaj a pochvalu zaslouží i vítězná závěrečná čtyřhra našeho páru Evžen Holiš, Honza Duben,“ konstatoval trenér a kapitán týmu Jiří Svoboda.

Ve 4. kole Zlín hostil silný tým z Kroměříže, který přijel v nejsilnější možné sestavě. „K vidění byl skvělý mistrovský zápas a po velkém boji jsme těsně podlehli 4:5. O výsledku rozhodovala až závěrečná mužská čtyřhra. Výborně se prezentoval v souboji jedniček Jarda Šmédek, který v koncovkách setů přetlačil loňského finalistu Pardubické juniorky Lušovského. Naše Terka Pluhařová ve třech setech udolala nepříjemně hrající Pulchartovou a rovněž skvěle zahrál Honza Macharáček, kterému Vágner zdoloval pouze v prvním setu. Čtvrtý bod zajistila pro zlínský tým dámská čtyřhra Pluhařová, Horáková,“ zhodnotil utkání Svoboda.

 • TK Zlín – Brno Bosonohy 9:0

Za Zlín plně bodovali: Bugaj, Holiš, Ventrča, Duben, Pluhařová, Horáková.

 • TK Zlín – Kroměříž 4:5

Za Zlín bodovali: Šmédek, Macharáček, Pluhařová a čtyřhra Pluhařová, Horáková.

DOROST

Dorostenci kapitána Svozílka nastoupili ve 3. kole doma proti Třebíči tentokrát v lehce proměněné sestavě, kde na pozici čtvrtého chlapce si odbyl premiéru mladý Michal Juřena. Zápas na domácích kurtech proti houževnatému soupeři nebylo úplně jednoznačné. „Třebíč nedala svou kůži lacino a po dvouhrách byl stav 4:2 pro nás i díky bodu Lukáše Zpěváka, který utekl doslova z lopaty Schneebaumovi. Rozhodující patý bod přidaly Horáková se Slezákovou ve čtyřhře. Opět bezchybný výkon předvedli i Šmédek s Ventrčou a přispěli k zaslouženému vítězství,“ spokojeně konstatoval trenér a kapitán Filip Svozílek.

Ve 4. kole v Jihlavě musela zlínská výprava improvizovat se sestavou, přesto tým ve složení Šmédek, Ventča, Hrazdil, Juřena, Slezáková a Hrubanová ukázal svou sílu a nezaváhal. „Už po dvouhrách bylo rozhodnuto. Celkové vítězství 7:2 nám dává dobrý pocit před bojem se silným ZLTC Brno v následujícím kole na domácích dvorcích,“ těší se Svozílek, jenž ještě ohodnotil poslední výkony svých svěřenců. „Vyzkoušeli jsme Gabču Hrubanovou a skvěle zapadla do týmu. Na pozici první juniorky zvládla svůj duel Natka Slezáková, v případě Šmédka s Ventrčou oba stále prokazují kvalitní výkony. Hrazdil a Juřena sbírají cenné zkušenosti a prvnímu jmenovanému se podařilo i bodovat,“ potěšilo kapitána.

 • TK Zlín A – Třebíč 6:3
 • TK Zlín A – Jihlava 7:2
 • TK Zlín B – Mladcová 9:0
 • TK Zlín B – Austerlitz 8:1

STARŠÍ ŽACTVO

 • TK Zlín A – Třebíč 0:9
 • TK Zlín A – ŽLTC Brno 2:7

V sobotu 19. května mělo „B“ družstvo volno (ve skupině je lichý počet týmů), a proto k dalšímu mistrovskému utkání III. třídy nastoupili uplynulý víkend v Luhačovicích. „K utkání jsme odjížděli v roli velkých favoritů, ale těsná výhra v poměru 5:4 našim hráčům ukázala, že bojovat se musí i se žebříčkově horšími hráči,“ zvedl varovně prst kapitán Karel Mikulec. „Stabilním oporám týmu se utkání moc nevyvedlo, a proto jsme byli rádi, když příkladnou bojovnost předvedli bratři Pážovi a Matěj Vítek,“ pochválil kapitán.

Sestava Zlína: Hanačík A., Vítek M., Páže O., Páže T., Mikulcová N., Stříteská L., kapitán: Mikulec

 • TK ZLÍN B – LUHAČOVICE 5:4

MLADŠÍ ŽACTVO

Mladší žáci A porazili TC MJ Brno Líšeň 7:2. „Tonda Hanačík nedotáhl dobře rozehraný první set do konce a ve druhém už nenašel psychické síly na obrat. Marek Rektořík dva sety bojoval s favorizovaným Milarem, ale ve třetím se zlomil a konec byl už v režii soupeře,“ pustil se do hodnocení 3. kola trenér A týmu Tomáš Macharáček. „Honza Raštica ztratil jediný game a opět potvrdil jakou skvělou posilu jsme získali pro letošní soutěž družstev. Natka Davidová výborně rozehrála zápas s Brožovou, který získala 6:0, ve druhém se zápas vyrovnal, ale Natka ustála koncovku a získala důležitý bod. Nikča Greůrková bez slitování rozdala „dva kanáry“. Vítězné debly upravily konečný výsledek,“ dodal Macharáček.

 • TK Zlín A – TC MJ Líšeň 7:2
 • BORS Břeclav 9:0

Ve 3. kole B tým porazil Blansko 7:2. „Byl to dobrý výsledek. Soupeř je kvalitní blansko a proti němu s přehledem bodovali Mário Majc a Tomáš Páže. Body pak přidali i Dominik Tkáč a Adéla Ostravska. Čtyřhry jsme vyhráli všechny,“ potěšilo kapitána Jiřího Ostravského.

O víkendu jeho svěřenci porazili 8:1 nevyzpytatelný C tým TC Brna. „Obávaný soupeř nenastoupil úplně v nejsilnější sestavě, neboť někteří dobří hráči pomáhaly prvnímu a druhému výběru mladších žáků,“ konstatoval zlínský kapitán, jehož výsledek i výkon potěšil. „Opět bodovali Tkáč, Majc, Ostravská a znovu povolaný po zápasové odmlce Váňa. Tentokrát pomohla po velmi bojovném výkonu i Jůlie Ventrčová, kdyz měla premiéru v našem týmu. Jediny bod ztratil Dominik Bodlák. Opět jsme vyhráli všechny čtyřhry,“ dodal spokojeně Ostravský.

 • TK Zlín B – Blansko 7:2
 • TK Zlín B – TC Brno C 8:1
 • TK Zlín C – Orel Uherský Brod 7:2
 • TK Zlín C – Slovácko B 7:2
 • TK Zlín D – Mokrá Horákov 6:0

BABYTENIS

A družstvo hrálo pod vedením kapitána Marka Majce v Jihlavě a bez problémů si z domácím týmem poradilo.

B družstvo sbíralo pod vedením kapitána Jiřího Střítěského trojzápas v Kroměříži další zkušenosti se závodním babytenisem, ale na silné soupeře z Kroměříže a Otrokovic to bohužel nestačilo. „Každopádně velký dík patří hráčům za předvedené výkony a kapitánůmm za obětavost při výkonu jejich funkcí,“ vzkázal zlínskou kouč Petr Cimra.

 • TK Zlín A – Jihlava 5:1
 • TK Zlín B – Otrokovice 1:5
 • TK Zlín B – Kroměříž 1:5

Minitenis

 • TK Zlín – Vizovice 5:3
 • TK Zlín – Slovácko 4:4, vítězství na skóre