Zlínští tenisté úspěšně rozehráli soutěže družstev

Začátkem května odstartovala letní sezona družstev. Náš klub TK Zlín bude mít opět zastoupení ve všech kategoriích, v některých i mnohonásobné a vždy bude chtít bojovat o přední, postupové příčky. „Náš seniorský prvoligový tým čekají zápasy během zářijového týdne. Naše ambice budou opět vyhnout se bojům o záchranu,“ potvrdil šéf klubu Jan Macharáček.

Po dvou úvodních kolech ale budou mít ve většině případů týmové soutěže volno, neboť jsou na programu Oblastní přebory Jednotlivců. Výjimkou je kategorie babytenisu, kde se představí oba naše výběry. Zde je přehlede výsledků uplynulých dvou kol.

DOSPĚLÍ

Záložní výběr dospělých bude v této sezoně hrát divizi, což je o dvě soutěže výše, než loni. „Jsme moc rádi, že se vedení klubu podařilo divizi zajistit. Jedná se už o slušnou soutěž pro naše mladé hráče. Očekáváme, že zde odehrají kvalitní utkání, které pro ně budou velmi přínosná a získají další zkušenosti,“ konstatuje zlínský trenér a kapitán týmu Jiří Svoboda.

Hned v prvním kole v Jihlavě proběhlo zajímavé utkání, kde Jihlava B nastoupila v silné sestavě i s wimbledonským vítězem v mixu a daviscupovým reprezentantem Leošem Friedlem. „A byl to právě on, kdo zajistil právě rozhodující pátý bod za výhru 7:5 ve třetím setu nad našimi mladíky Bugajem a Ventrčou,“ posteskl si jinak spokojený Svoboda, kdy za Zlín plně bodovala děvčata Pluhařová, Horáková a ve dvouhře Bugaj.

V dalším kole jsem hostili TC Brno C, tradičního rivala houževnatého soupeře. „Po zásluze jsme zvítězili. Spolehlivý výkon podal Evžen Holiš, velmi slušný zápas odehrál Jarda Šmédek. Opět plně bodovala děvčata ve složení Horáková, Slezáková. Ve čtyřhrách zajistili další bod v souboji jedniček Bugaj, Holiš a ve vyrovnané druhé čtyřhře jen těsně prohrál náš pár Šmédek, Ventrča,“ zhodnotil vstup do divizní soutěže kapitán.

 • TK Zlín – Jihlava B 4:5
 • TK Zlín – TC Brno C 6:3

DOROST

Náš první výběr dorostenců v sestavě Šmédek, Ventrča, Zpěvák, Hrazdil, Horáková, Slezáková zahájili soutěž – Junior tour – na domácích dvorcích přesvědčivým vítězstvím nad nováčkem z Hodonína. „K celkovému vítězství 8:1 nebylo moc co vytknout . A to i přesto, že tři utkání musely rozhodnout až třetí sety. Soustředěným výkonem jsme potvrdili roli favorita,“ poděkoval svým svěřencům kapitán a trenér Filip Svozílek.

O týden později slavil Zlín úspěch na dvorcích brněnského TC. „S přesvědčivou výhrou jsem maximálně spokojen, zápas jsme zvládli bezchybně. Základní sestava se po prvním kole nezměnila – Šmédek, Ventrča, Zpěvák, Hrazdil, Horáková, Slezáková – a potvrdila svou kvalitu,“ konstatoval Svozílek a Zlínu tak o dvou kolech kvůli horšímu skóre patří stříbrná příčka.

 • TK Zlín A – LTC Hodonín 8:1
 • TK Zlín A – TC Brno A 9:0
 • Zlín B – TK Vyškov 9:0

STARŠÍ ŽÁCI

 • Zlín A – TK Tilia Brno 8:1
 • Zlín A – TK Spartak Jihlava 4:5

„B“ družstvo bylo před sezonou postaveno před jasný úkol – postup do druhé třídy. „V úvodním kole jsme potvrdili roli favorita ve Vyškově. I přes velmi mladou sestavu, kdy byli výběru pouze dva hráči ročníku 2005), jsme uspěli vysoko 7:2. Rozhodující pátý bod vybojovali bratři Pážovi, alias Braynové ve čtyřhře,“ poznamenal kapitán Karel Mikulec.

Ve druhém kole Zlín doma po vcelku hladkém průběhu přehrál TJ Sokol Vizovice 9:0. „O převaze našich hráčl svědčí pouze jeden prohraný set za celé utkání. Během celého dne foukal silný vítr, jež některým hráčům dělal nemalé problémy,“ přiznal kapitán Karel Mikulec.

 • Zlín B – TK Vyškov 7:2

Sestava Zlína: Hanačík A., Páže O., Páže T., Majc M., Mikulcová N., Kuchařová N., kapitán: Mikulec

 • Zlín B – TJ Sokol Vizovice 9:0

Sestava Zlína: Hanačík A., Vítek M., Sedlář N., Páže T., Mikulcová N., Kuchařová N., kapitán: Mikulec

MLADŠÍ ŽÁCI

Po porážce s Agrofertem nakonec první výběr mladších žáků padl i v Brně s ŽLTC. „Jednalo se o klíčový zápas o případný postup na MČR. Bohužel se naši žáci museli obejít bez slovenských posil, takže úspěch v tomto utkání ležel příliš vysoko,“ sportovně uznal kapitán Tomáš Macharáček.

„Tonda Hanačík bojoval v kvalitním zápase s Denisem Petákem, prohrál 4:6 3:6. Marek Rektořík měl nadějně rozehraný zápas s Matouškem, ale po bojovném výkonu prohrál 6:7 3:6. Honza Raštica vyřídil Krňavka 6:0 6:0 . Tom Paže posbíral zkušenosti a zjistil jaké je to poprat se s nervozitou v prvním utkání za Ačko. Debly za rozhodnutého stavu už nic neřešily,“ konstatoval Macharáček. „Holky bojovaly se soupeřkami podobné výkonnosti, ale tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu soupeřek. Natka Davidova otáčela v prvním setu z 2:5, ale nakonec ani dobře rozehraný tiebreak nedotáhla do vítězného konce. S Nicolou Gregůrkovou si spravily chuť ve čtyřhře, kterou odehrály skvěle a s přehledem vyhrály,“ dodal kapitán.

 • Zlín A – Agrofert Prostějov 3:6
 • Zlín A – ŽLTC Brno 2:7

Rezervní tým v úvodních dvou kolech nezaváhal a jasně dal najevo, že se pokusí o postup. „Je to našim tajným cílem, rozhodně chceme bojovat o přední příčky soutěže,“ potvrdil kapitán Jiří Ostravský.

Vzhledem k průběhu a síle soupeřů dostali prostor téměř všichni hráči širšího kádru. „Všichni do jednoho odvedli maximální, bojovný výkon. I proto jsme mohli pro druhé kolo kádr chlapecké části kompletně obměnit. Kromě výher mě potěšil zodpovědný přístup a nasazení. Zatím se tým jeví velmi dobře,“ pochvaluje si kapitán.

 • Zlín B – ŽLTC Brno C 8:1
 • Zlín B – Bors Břeclav B 8:1
 • Zlín C – TK Kyjov 9:0
 • Zlín C – Jiskra Strážnice 7:2
 • Zlín D – TK Velké Bílovice 0:6